Upravit stránku

MOUDRÝ NEJLEPŠÍ Z ČECHŮ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JÍZDĚ DVOJSPŘEŽÍ

Mistrovství světa v jízdě dvojspřeží ve francouzském Haras National du Pin vyvrcholilo v neděli 1. října 2023 vozatajským parkurem. Nejlépe si vedl maďarský reprezentant Martin Hölle, který se tak stal úřadujícím mistrem světa. Z českých jezdců byl ve všech dílčích disciplínách nejúspěšnější reprezentant národního hřebčína Vladimír Moudrý se starokladrubskými vraníky Sacramoso Secada XX, Sacramoso  Selandia XXIII a Sacramoso Paladia X -28, který se svým spřežením obsadil při premiérové účasti na mistrovství světa v konkurenci 91 startujících jezdců konečnou 49. příčku.

Drezurní zkouška mistrovství světa probíhala 28. a 29. září a dvojspřeží starokladrubských vraníků ji absolvovalo s 67,58 tr. b. na průběžném 66. místě. Velmi dobře si spřežení národního hřebčína vedlo také v maratonu, kde se umístilo se 114,44 tr. b. na 39. místě. V celkovém pořadí se tak Moudrý posunul po dvou soutěžních disciplínách na 48. příčku. Nedělní výkon v závěrečném parkuru a celkových 197,84 tr. b. vynesl Moudrému konečnou 49. příčku. Českou republiku reprezentovali také Alexandr Soukup, Jaroslav Juráň, Libor Kurka a Ota Bareš.